MANAVGAT’A YENİ KAYMAKAM

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun  tayini çıktı. Yerine Manisa Turgutlu Kaymakamı olarak görev yapan Nazmi Günlü atandı. Emir Osman Bugurlu ise Bursa’ya vali yardımcısı olarak atandı.

kaymakam

Emir Osman Bulgurlu Manavgat kamuoyu tarafından siyasi bir kişilik olarak düşünülüyor ve bu sebepten dolayı eleştirilere maruz kalıyordu.  En son olarakta ADD düşünce derneğine kermes izni vermemesi kamuoyunda yankı bulmuş ve konuşulmuştu. Bu konu Manavgat sosyal medyasında da gündem olmuştu. İşte bu konuya eğlenceli bir yaklaşım.

manavgatlıca

YENİ MANAVGAT KAYMAKAMI NAZMİ GÜNLÜ KİMDİR ?

29 Kasım 1964 tarihinde Mersin’de doğdu, ilk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında Hatay Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Manisa-Sarıgöl, Ordu-Gürgentepe, Ağrı-Doğu Beyazıt, Malatya-Darende, Hatay-Erzin, Antalya-Kemer, İzmir-Çeşme İlçelerinde görev yaptı. 28.08.2009 tarihinden itibaren Turgutlu Kaymakamlığı görevini yürüten Nazmi GÜNLÜ evli ve bir kız çocuk babasıdır.

kaymakam-gunlu-manavgata-atandi

Manavgat Odaönü Köyünün Trafo Çilesi

Manavgat Odaönü köyünün trafo çilesi 2 yıldır devam ediyor. Yağmur, çamur, fırtına olmadan neredeyse haftada bir patlayan köy trafosu insanlar için tehlike oluşturuyor. Her patlamadan sonra elektriklerin kesildiği köyde elektrik kesintileri ile birlikte köylünün buzdolapları yanıyor. Geçenlerdeki bir patlamada  ise trafoda duran bir leylek ölmüş. Köy sokağının ortasında bulunan trafo insan hayatı için de riskler taşıyor. Trafonun altından bir insan geçerken patlaması can kayıplarına sebep olabilir. 186 yı arayarak durumu anlatan köylünün ise “burası bizim görev yerimiz değil” cevabını alması ise konunun irdelenmesi gereken bir başka yanı. Biz buradan CLK Akdeniz’e sesleniyoruz. Sayın yetkililer bu trafo sık sık patlıyor tamir ediliyor ertesi hafta yine patlıyor. Bu köyün elektriğine kalıcı bir çözüm bulunuz. Allah korusun ya altından bir insan geçerken bu trafo patlarsa ? O zaman bunun hesabını kim verecek..

IMG-20150614-WA0002aIMG-20150614-WA0022aIMG-20150614-WA0024a

Meclisin Manavgatlı Vekilleri

2015 Genel seçimlerinde oyların büyük bir bölümü sayıldı bu sonuçlara göre meclisin Manavgatlı vekilleri, resmi olmayan sonuçlara göre Antalya’dan AKP 5, CHP 5, MHP 3 ve HDP 1 milletvekili çıkarıyor.  Partilerin Antalya milletvekili dağılımlarına göre Manavgatlı milletvekili adaylarından CHP den Niyazi Nefi Kara ve Devrim Kök, MHP den Mehmet Günal ve Tarkan Akıllı meclise girebiliyor. Seçimden önceki olası senaryolardan birisi ise AKP’den 5. Sıra milletvekili adayı İbrahim Aydın veya MHP den 4. sıra milletvekili adayı Adem Uslu’nun meclise girmesiydi. HDP’nin barajı aşıp Antalya’dan 1 vekil çıkarması sonucu bu senaryo yerle bir oldu. Bu sonuçlara göre İbrahim Aydın veya Adem Uslu meclise giremiyor.

meclisin-Manavgatli-vekilleri

Alanyalı Baba Bir Evladını Daha SMA Hastalığından Kaybetmek İSTEMİYOR

Alanyalı Baba Bir Evladını Daha SMA Hastalığından Kaybetmek İSTEMİYOR

alanyali-baba-bir-evladini-daha-sma-hastaligindan-kaybetmek-istemiyor

Alanya ilçemizde yaşayan ve kız çocukları Nihal Mina Bolat’ı SMA hastalığından kaybeden baba Hikmet Bolat ve eşi, bir çocuk daha yapmaya karar verdiler. Eşinin hamileliği sırasında doktora giden çift doğacak olan çocuklarının da aynı hastalığa yakalandığını öğrendi. Doktorların çocuğu aldırma fikrine dinen caiz olmadığı gerekçesi ile karşı çıkan Bolat çiftinin Ahmet ismini verdikleri erkek çocukları dünyaya geldi. Hastane hastane dolaşan Bolat çifti oğulları Ahmet için Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan araştırmaların da sonuçsuz kalması ve hastalığın Türkiye’de tedavisi olmaması sebebiyle çaresiz kaldı.

Dünyada sadece Amerika’da bu hastalık için çalışmalar yapıldığını söyleyen baba Hikmet Bolat, ABD’de bulunan bir ilaç ile belirli aşamalara gelindiğini ama yan etkisi olması sebebiyle bu ilacın da kullanımının durduğunu belirtti.

Bir firmada muhasebe elemanı olarak çalışan baba Hikmet Bolat yetkililerden kendilerine yardım etmelerini istiyor.

Tüm Antalya bölgesinde ki yardımseverlerimizden ve imkanı olan halkımızdan bu konuda bizde özveri beklemekteyiz.

Acil Şifalar Ahmet Bebek…

ahmet-bolat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Kaynağı : Haber7 İbrahim GÜNAY’ın haberi.

DİKKAT Manavgat Belediyesi Çıkabilir !

Isparta ve Antalya sınırlarında, Yukarı Köprüçay Havzası’nda yapımı sürdürülen Kasımlar Barajı ve HES projesinin Değirmenözü köyündeki tünel ve santral binası inşaatları, imar planı onaylanmadan yapıldığı gerekçesiyle Manavgat Belediyesi tarafından 1 milyon 200 bin lira para cezası uygulanarak inşaat mühürlendi.

İnşaatın mühürlenmesi hatta projenin iptal edilmesi ise çoğunlukla geçimini Rafting turizmiyle sağlayan Beşkonak halkı tarafından merakla bekleniyor. Çünkü bu Hes projesinin yapılması Köprülü Kanyon Rafting turizmini bitirme noktasına getireceği, Bölgedeki yaban hayatı ve biyolojik çeşitliliği baltalayacağı ve hatta Köprülü kanyon bölgesinde bulunan endemik bitki türlerinin yok olmasına sebep olacaktır.

Beşkonak halkının kaderini belirleyecek olan bu HES projesinin takibinde olan ve Usulsüz işler yapılmasına izin vermeyen, idaresi altında bulunduğu insanların çıkarlarını koruyan Manavgat Belediyesini ise bu konuda tebrik ederiz.

dikkat-manavgat-belediyesi-cikabilir

 

 

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Manavgat’tan GEÇMESİN !

CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU MANAVGAT’TAN GEÇMESİN !

İSTEMİYORUZ !

Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu yarın Manavgat’tan geçiyor ve tur TRT’de canlı yayınlanıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de Manavgat etabı yok bu turda. Bırak Manavgat etabı olmayı bisikletler Manavgat’tan geçerken bile TRT’de Alanya gösteriliyor. Manavgat ve Şelale neredeyse hiç gösterilmiyor. Bu tur Cumhurbaşkanlığı ismiyle düzenleniyor ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde şimdiki Cumhurbaşkanına Manavgat’tan 45.000 oy çıkmıştı oysaki. Bu 45.000 oyun hakkını Manavgat’lı neden alamıyor merak ediyoruz. Her sene 2-3 saat Manavgat caddeleri trafiğe kapatılıyor. Hepsi boşu boşuna. Bu turun Manavgatın tanıtımına faydası olmuyor ki ! Bundan sonraki senelerde de TRT Manavgat’ı göstermeyecekse biz bu turun Manavgat’tan geçmesini istemiyoruz! 2-3 saat trafik kapatılarak Manavgat’lıya boşuna işkence ediliyor. Böyle olacaksa geçmesinler kardeşim buradan !
cumhurbaskanligi-bisiklet-turu-manavgattan-gecmesin

Alanya Maçına Deniz Yoluyla Gidiyoruz

ALANYA MAÇINA DENİZ YOLUYLA GİDİYORUZ !

Cumartesi günü oynanacak olan Alanyaspor – ANTALYASPOR maçı için Manavgat’tan deniz yoluyla (Bot kaldırılacak) Alanya’ya gidilecektir. Bizimle birlikte gelmek isteyenler için ayrıntılar Facebook sayfamızda ki etkinlikte mevcuttur.
alanya-macina-deniz-yoluyla-gidiyoruz

Haydi Maça

Pazar saat 12:00 ‘da İşitme engelliler süper liginde oynayan ve her sene ligde 1. olan Manavgat Belediyesi İşitme Engellilerin maçı var. Haydi Maça
haydi-maca

Manavgat Fotoğraf Sergisi

Manavgat Fotoğraf Sergisi

15 ve 16 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi bahçesinde yapılacak olan Turizm Haftası Etkinlikleri çerçevesinde, Okulumuz Şule – Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Grafik ve Fotoğraf Alanı, Fotoğrafçılık bölümünün sizler için hazırladığı, Eski Manavgat fotoğraflarından oluşan “Manavgat ve Nostalji” konulu, Fotoğrafçılık bölümü öğrencilerinin vizyonu ile hazırlanan “2015 Manavgat” adlı Fotoğraf sergilerine Tüm Manavgat Halkı davetlidir.

manavgat-fotograf-sergisi

Mehmet Ali Dim Bey’e Cevabımızdır

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Olan Mehmet Ali Dim Bey’in Siyasi partilerin “Manavgat’lı milletvekili adaylarını tercih etmelerinden rahatsız olurcasına” attığı tweetlere cevabımızdır.

mahmet-ali-dim-beye-cevabimizdir

Miraç Çağrı AKTAŞ Manavgat İmza Günü

Manavgat’lı yazar Miraç Çağrı Aktaş Manavgat İmza Günü! Tüm Türkiye’de elde etmiş olduğu başarılarla,insanların takdirini kısa sürede edinen genç yazarımız Manavgat’ta okurlarıyla buluşuyor! Yazmış olduğu iki kitabıyla 11 Nisan Cumartesi günü Manavgat’ta düzenleyeceği imza gününe büyük bir kalabalık bekleniyor! Bizler de bir Manavgat’lı olarak Manavgat’lı yazarımızı yalnız bırakmayacağız tabi ki. Manavgat’ta olan herkesi 11 Nisan Cumartesi günü imza etkinliğimize davet ediyoruz. Kitabı olmayanlar kitapları İmza gününde veya öncesinden Manavgat Değişim kitabevinden alabilir.

Detaylı bilgi;

Tarih: 11 Nisan Cumartesi

Yer: Manavgat Değişim Kitabevi (Final Dershanesi Altı)

Saat: 14:00-15:00

Not: İmza Gününe gelecek olan Manavgat’ta olan arkadaşlarımızın imza günü etkinliğine katılmaları önemle rica olunur.

mirac-cagri-aktas-manavgat-imza-gunu

AKP, CHP ve MHP’nin Aday Gösterdiği Manavgat’lı İsimler

AKP, CHP ve MHP’nin Aday Gösterdiği Manavgat’lı İsimler

Listelerin açıklanmasına saatler kala bazı isimler kulislerden sızmaya başladı. İşte kulislerden sızan o isimler ve listelerde yer almayı başaran Manavgat’lı isimler.

AKP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

1-Lütfi Elvan
2-Mustafa Köse
3-Hüseyin Samani
4-Gökcen Özdoğan Enç
5- Sena Nur Çelik
6-İbrahim Aydın (Manavgat’lı)
7-Atay Uslu
8-İbrahim Türkiş
9-Nevin Korkmaz Zor
10-Hakkı Beşkazalı

MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

1-Mehmet Günal (Manavgat’lı)
2- Ahmet Selim Yurdakul
3- Tarkan Akıllı( Manavgat’lı)
4- Adem Uslu(Manavgat’lı)
5- Cafer Uyar

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI (ön seçimle belirlendi)

1-Niyazi Nefi Kara (Manavgat’lı)
2-Deniz Baykal
3-Çetin Osman Budak (kontenjandan)
4-Mustafa Akaydın
5-Devrim Kök (Manavgat’lı)
6-Figen Çalıkuşu
7-Rafet Zeybek
8-Nusret Bayar
9-Deniz Filiz
10-Sultan Yeğen
11-Sevindik Gizli
12-Cavit Arı
13-Gürkut Acar
14-İbrahim Keser

akp-chp-mhp-manavgatli-milletvekili-adaylari

 

 

Yapay Şelalenin Orada Biseel Adam Dikelir.

Ulan ay arkadaş böön YAPAY ŞELALEnin oradan geçeridim.ordakı OTOPİS DURAKlarının orda Bİ GIYAMAT adam dikelişir….”ulan dedim heral biri çarpılık,,yada bi MEVLİT ,DÜĞÜN gibi bişey var” oraya biyere dikeldim,ööle GALABALIĞA bakdım..bişey yok…tee öyle YOLA bakarlar…yanımdan geçik geden birini çevirdim:” ulan AKAM bu adamlar ne dikelişir burda”dedim…”AKA bunlar OTEL PERSONELİ,,SERVİS bekleyorlar” dedi…..
ulan gardaşlar adamlara içim acıdı yemin olsun….ORAYA bi ÇAY OCAA,,SOYUK SU DOLABI,,bişey helede gomayıklar..adamları AÇ,SUSUZ beklediyorlar….vallahı biyerde PARA hele çıkarısa hayrına bişey yapıvereceen…
Oraya KİM bakıyor hindi beee….ANTALLA BELEDİYESİ mi? OYMAPINAR muutarlığı mı? DOLBAZLAR ihtiyar heyeti mi? GASAPLAR MUHTARI MI?

İnterpol’ün Aradığı Hollandalı Kadın Manavgat’ta Yakalandı

İNTERPOL tarafından aranan ve IŞİD’e katılacağı öne sürülen Hollanda uyruklu 27 yaşındaki M.A.S,  Manavgat’ta yakalandı.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, İnterpol’ün kayıp olarak aradığı Hollanda uyruklu M.A.S’yi, Manavgat’a bağlı Çolaklı Mahallesi’ ndeki 5 yıldızlı bir otelde yakaladı. M.A.S’nin IŞİD’e katılmak için Türkiye üzerinden Suriye’ye geçeceği belirtildi.interpolun-aradigi-hollandali

Meclise Manavgat’lı Vekil

Meclise Manavgat’lı Vekil,

Chp de yapılan ön seçim sonuçları belli oldu. Henüz resmi olmayan sonuçlara göre Manavgatlı Aday Niyazi Nefi Kara sandıktan birinci çıktı. Bu sıralamaya göre Niyazi Nefi Karanın meclise gitmesi büyük oranda kesinleşti. İste resmi olmayan rakamlarla seçim sonuçları.

1 Niyazi Nefi Kara 9905
2 Deniz Baykal 8515
3 Çetin Osman Budak(kontenjandan)
4 Mustafa Akaydın 8140
5 Devrim Kök 7319
6 Figen Çalıkuşu 6433
7 Rafet Zeybek 5813
8 Nusret Bayar 5344
9 Deniz Filiz 5330
10 Sultan Yeğen 5310
11 Sevindik Gizli 4881
12 Cavit Arı 4725
13 İbrahim Keser 4418
14 Murat Bulat 4362

 

NİYAZİ NEFİ KARA KİMDİR?

1969 Manavgat doğumlu olan Niyazi Nefi Kara, ilköğrenimini Hatipler Köyü İlkokulu’nda ve Manavgat Ortaokulu’nda gördü. Ortaöğrenimini Manavgat Lisesi ve Antalya Lisesi’nde tamamlayan Kara 1991 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  Erzurum’un Şenkaya ve Adana’nın Karaisalı ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. 1994- 2000 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda tıp uzmanlığı eğitimi aldı. 2001- 2004 yılları arasında Aydın SSK Bölge Hastanesi’nde, 2004- 2008 yılları arasında da Denizli SSK Bölge Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olarak görev aldı. 2008- 2010 yılları arasında Antalya Medical Park Hastanesi’nde çalışan Kara, son 5 yıldır Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapıyordu. 10 Şubat 2015 tarihinde CHP’den Antalya milletvekili aday adayı olabilmek için istifa eden Kara, 2007 ve 2011 milletvekilliği genel seçimlerinde de CHP’den Antalya milletvekili aday adayı olmuştu. İngilizce ve Almanca bilen Kara, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Hacer Ceyhan Kara ile evli olup, 6 yaşında İpek ve 10 yaşında Ali Çağan adında iki çocuk babası.

niyazi-nefi-kara

 

MANAVGATLICA SURVİVOR

SÖRVAYVIR yarışmasında ACIN ILICALI bey,ikiye bir ÖDÜL OYUNU oynatdırıyor..Gazananlara verdiği ÖDÜL ney peki? SARELLE…yaav bu ACINa 50 defa yazdım,nu ÖDÜLlerini dıkı çeşitlendir……Yeni şeyler ver…ADAMların garnına hööle GIDALI bişeyler girsin…MİSAL sarelle….. neye FEYDASI var onun….onun yerine hööle YUKA EKMEEN arasına bolca BESDEL goy…eyi bi ÇOMAÇ yap,,,ÇOMACın yanınada bi GARPIZ kes,,,adamlar ŞİPİRDEDE -ŞİPİRDEDE….suyunu boyunlarına akıda-akıda yesinler..sonrada GENİRE-GENİRE getsinler

manavgat bestel

KAYIP GENÇ BULUNDU !

Manavgat’ta Bankadan para çekmek için evinden ayrılan ve kendisinden 4 gündür haber alınamayan Hakan Gökşin isimli genç Antalya Aksuda bir yaylada çoban tarafından baygın halde bulundu. Üzerinde bulunan parası ve cep telefonu gasp edilen genç ifade için karakola götürüldü. Ayrıntılar birazdan… manavgat-kayıpgenc-hakan-goksin